Songül Başkaya Belediye Başkanı Olsun

Okan Dilek Yazdı...

11:45:21 | 2017-12-07
Okan Dilek
Okan Dilek      okan@falezhaber.com

Yerel yönetim masalarında bulunabilmek için öncelikle yerel yönetim kadrolarında yer almak gerekiyor. Parti çalışmaları içinde bulunmak, ardından yerel yönetim başkanlarınca Belediyelerde encümen ya da meclis üyeliğine tercih edilmek, meclis de grup sözcülüğü, daha sonra da Yerel Yönetim Başkanının danışmanlığı, başkan yardımcılığı vs uzayıp gidiyor tüm ön çalışma rotası. Gazeteci meslektaşımız Songül Başkaya’da tüm bu saydığım unsurların içinden geçmiş, önemli görevler üstlenerek partisin de savunduğu düşünce ve fikirleri kamuoyu ile yüksek sesle paylaşmayı başarmış bir meslektaşımız.

Meclis üyesi olduğun da kendisini en çok destekleyen, destek veren yazıları yazan da benim. Çünkü Gurur duyulacak bir mücadelenin içerisinden bizleri de temsil eden bir kimlik olarak bu görevde yer alması her zaman göğsümüzü kabartan bir fotoğraftır. İbrahim Akkaya Ağabey yazdığı köşe yazısın da Kadın’ın yeri ve Türkiye de çalışan üreten kadın olmak konusunun bir satırın da ‘Belediye Başkanlığını bir kadın siyasetçinin de olması gerektiği ve bu değişimin artık kaçınılmaz olduğunu” yazınca kendisinin dile getirmeye çalıştığı fakat ele almasının etik olmayacağı bir düşünceyi ben tamamlamak istedim.

Nasıl ki Menderes Türel bir gazeteci kimliği ile bu şehir de yerel yönetim masasında bulunmuş ve “Benim diyen siyasetçilerin tümünü geride bırakarak” seçilmiş olmasının sonucunun tekrarını, Songül Başkaya’nın da mücadelesini sürdürdüğü partisinde ki çaba ve gayretinin de yerel yönetim de en son noktasının da Belediye Başkanlığı olması muhtemel bir durumdur.

Ancak bu CHP…. Songül Başkaya’yı böylesine önemli bir makamı yedirirler mi, önerirler mi, teklifini düşünürler mi şimdiden bilmek ve kestirmek zor. Köprünün altından çok sular akıp gidiyor. Hiç olmadık anda olmadık isimlerin CHP Muratpaşa Belediye Başkanlığına isimler önerilmiş, bir gece de başkanlık için 3 isim birden değişmişti. O yüzden Songül Başkaya’nın içimizden biri olarak siyaset yolculuğunda benim şahsi kanaatim onu en iyi yerde görmek bunun da adresi Belediye Başkanlığı olduğu düşüncesidir. .

Bu söylemime dudak büzen, gülen, tebessüm ederek okuyanlar ve hatta hayal unsuru bile diyenleriniz olabilir. Ancak Ümit Uysal’ın bir gece de Muratpaşa Belediye Başkanlığına geleceğini kim bilebilirdi?

Her kurum, her sektör kendi içinden bir değeri o makamlarda görmek ister. Ben de bir gazeteci olarak yıllarını bu sektörün en dibinden en yukarısına kadar emek vermiş birisi olarak Songül Başkaya’nın 2 dönemdir büyük bir meşakkatle sürdürdüğü meclis üyeliği ve onun öncesinde parti çalışmalarında ki gayret ve çabanın bir ifadesi olarak yerinin Belediye Başkanlığı olmalıdır diyorum. Dün Menderes Türel için de aynısını düşünenler şimdi Menderes Türel’in yaptıklarının üzerinden havaalanına gidiyor, Çevre Yolundan geçiyor, tramvaylara binip 5 dakika da şehrin öteki ucuna ulaşıyor. Songül Başkaya’nın bir gazeteci kadın belediye başkanı olarak bu şehrin hangi ilçesi hangi bölgesi olursa olsun inanıyorum ki şehre kazandıracağı eserlere dair sanırım bir çok plan ve düşünceleri vardır.

Yeni yıl geliyor ve yılbaşı dediğimiz son gün de insanların hayallerini süsleyen ve hayal kurduran 61 milyon TL lik büyük ikramiyenin beklentisi içinde. Benim bu düşüncem bir hayal değil gerçekleşebilmesi muhtemel bir durumdur. Songül Başkaya Belediye Başkanı olursa ne 61 milyon TL lik bir kazancım olacak ne de amorti moraline sahip olacağım. Songül Başkaya’nın Belediye Başkanlığında görmek ölmeden göreceğim en güzel sonuç olacaktır. Aslolan devamlılıktır. Songül Başkaya yılmadan, yıkılmadan tüm iç ve dış saldırılara karşılık partisinin ve kendi yaşam felsefesiyle harmanladığı yürüyüşünde inanıyorum ki çok daha güzel ve iyi yerlerde olacaktır.

 


ETİKET :  

Tümü