Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, 83 yaşındaki Alzheimer hastası Elif Yıldırım’ın yardım sesine kayıtsız kalmadı.

21:49:33 | 2020-01-07

32 metrekare gecekondu ve yaşamın tüm zorluklarıyla mücadele eden bir hayat...Elif Yıldırım 83 yaşında, Alzheimer hastası. Hayatın tüm zorluklarına göğüs germiş, yoksullukla mücadele etmiş. Ancak bu hastalık onu çaresiz ve savunmasız bırakmış. Zaten en çokta onu birinin bakımına muhtaç kalmak yormuş. Kızı Gülenay Yıldırım bu zor günlerinde annesini yalnız bırakmamış. Elif Yıldırım’ı yalnız bırakmayan bir diğer isim ise Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen oldu.

Konyaaltı’nın Karatepe Mahallesi’nde 32 metrekare bir gecekondu da yaşayan Elif Yıldırım’ı ziyaret eden Başkan Semih Esen, gerekli tüm yardımları en hızlı şekilde yapacaklarının sözünü verdi. Asgari yaşam şartlarının dahi altında olan gecekondu da kızıyla birlikte yaşayan Elif nine, Başkan Esen’in kendilerine yardım eli uzatmasından son derece mutluluk duyduğunu ifade etti.

EVİ YAŞANABİLİR HALE GELECEK

Elif ninenin yaşadığı sıkıntılardan haberdar olur olmaz harekete geçen Başkan Esen, “Teyzemizin yaşadığı evle ilgili büyük sıkıntıları var. Evin eksiklerini yarın sabah itibarı ile Konyaaltı Belediyemizin ekipleri giderecek. Evini çok daha rahat ve yaşanabilir bir yer haline getireceğiz. Alzheimer hastası teyzemiz yeşil kart sahibi. Sağlıkla ilgili gerekli desteği de vereceğiz. Bir sorun yaşadıkları zaman hemen müdahale edeceğiz. Elif teyze hepimizin teyzesidir. Türk toplumunun en önemli özelliği düşene el uzatmaktır. Biz de Konyaaltı Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapacağız. En kısa sürede çok daha güzel konforlu bir evi olacak” dedi.

 


ETİKET :  

Tümü