Antalya’da uzun yıllar siyasete yön veren isimler Antalya Gönüllüleri Platformu olarak bir araya geldiler. Platform önümüzdeki günlerde yerel yöneticilere yapacakları ziyaretler sonrası çalışmalarına start verecekler.

23:45:42 | 2019-09-18

Antalya siyasetine yön veren, görev süreleri boyunca Antalya’ya bir çok değer kazandıran isimler, Antalya Gönüllüleri Platformu’nu kurarak, Antalya siyasetine katkı sağlamak için bir araya geldiler. Farklı siyasi görüşlere sahip olan bu isimler, Antalya’nın menfaatleri için bir araya geldiler.

KUTUPLAŞMAYA KARŞI BİRLİK

“Hepsi bir arada, aynı çatı altında” sloganı ile yola çıkan platform, ilk olarak yerel yöneticileri ziyaret ederek, Antalya’yı konuşacaklar. Amaçlarının ülkeyi siyasi kutuplaşmadan kurtarmak olduğunu belirten platform üyeleri şunları söylediler: “Ülkemizde ve ilimizde yaşanmakta olan siyasi kutuplaşmaların toplumsal barışı olumsuz yönde etkilendiğini gören bizler, farklı siyasi görüşlerden olmamıza rağmen ülkemiz ve Antalya’mız için hep birlikte bir şeyler yapılması zorunluluğunun bilincindeyiz. Bu düşünceden hareketle, ülkemiz ve Antalya’mız da yapılan olumlu işleri takdir etmeye, olumsuz işleri de konunun uzmanlarını uyararak ve doğru çözümler üreterek toplumun vicdanı olmaya talibiz. Yani kısacası doğruya doğru, yanlışa yanlış diyeceğiz. Bugünden itibaren, ülkemizin ve ilimizin sosyal, kültürel, ekonomik değerlerine sahip çıkıp, Antalya’nın dününü, bugününü unutmadan yarınlarının tesisi için çalışacağız. Bu platform, Antalya siyasetinde ve sivil toplum kuruluşlarında hizmet vermiş, farklı düşüncelerin, farklı siyasi görüşlerin Antalya sevdası ile bir araya gelmiştir. Yani özetle “Hepsi bir arada, aynı çatı altında” buluştuk” dediler. Platform, MHP eski İl Başkanı Ali Adnan Kaya BBP eski İl Başkanı İbrahim Bodur

ANAP eski İl Başkanı Niyazi Öcal’dan oluşuyor. Anadolu Birliği Genel Başkanı Bedri Yalçın CHP eski İl Eğitim Sekreteri Canip Can Kepez eski Belediye Başkanı Erdal Öner BBP eski İl Başkanı Hulusi Kızılkaya DYP eski İl Başkanı Orhan Altınay SP’li Adnan Semerci İYİ Parti Konyaaltı Kurucu Başkan Yardımcısı Ali Boyacı UTEF Genel Başkanı Mete Kaçar ANAP eski İl Başkanı Cihan Dinç Gurubun sözcülüğünü ise Kepez eski Belediye Başkanı Erdal Öner üstlendi. Platformun kuruluşu siyasi kulislerde büyük heyecan yarattı.

 


ETİKET :  

Tümü